Resultater 2019

3 KM

Placering Navn Løbsnummer Tid
1Hector Florager32300:15:25
2Martin Jensen21500:17:34
3Ida Gehlert19200:17:37
4Lisbeth Nonboe Beck35400:21:51
5Jørn-Iver Beck35500:21:58
6Julius Krusell Howitz20200:22:36
7Brian Krusell Howitz5000:22:42
8Karoline Bæk Søgaard20500:23:05
9Anne Line Bæk2400:23:08
10Johanne Krusell Howitz19800:23:42
11Marie Krusell Howitz21300:23:44
12Lærke Rabølle26800:23:52
13Mariann Rabølle26700:23:55
14Anne Storm Petersen2500:24:21
15Agnes Bæk-Petersen24100:24:49
16Helle Rysholt24900:25:27
17Karen Storm Petersen20300:25:52
18Kirsten Solgaard25200:26:27
19Tove klausen25300:26:31
20Marianne Magnussen21200:26:55
21Ulla Vest35100:28:08
22Isabella Pedersen19400:32:54
23Victoria Pedersen23500:32:56
24Pernille Pedersen22100:32:59
25Josefine Magnussen20100:33:39
26Esben s. Knudsen31800:39:04
27Per knudsen31600:39:11
28Bettina Rasmussen31900:39:14
29Anders S. Knudsen24200:39:18
30Ranghild Søndergård31700:39:23
31Norh pilekær jensen30900:46:29
32Bastian jørgensen30700:47:04
33Kim jørgensen30600:47:07
34Nelli pilekær jensen31000:47:11
35Maria Johannsen36400:47:15
36Karin Susanne jensen27300:47:21
37Naja pilekær jensen31100:47:23

5 KM

Placering Navn Løbsnummer Tid
1Thomas Nellemann23000:21:36
2Anton Fredskild Høvighoff32000:25:05
3Erling Larsson26300:25:13
4Torben pilekær sørgensen29000:25:17
5Jan Flink Knudsen34500:25:48
6Daniel Larsen5300:26:51
7Frederik Magnussen9500:26:53
8Jutta Prip35700:27:00
9Christian Kastrup Baltzer23800:27:12
10Julie svendborg30400:27:38
11Dorte Skovsbo33700:28:11
12Kate Barnkob20600:28:13
13Sofie Storm Petersen22500:28:18
14Elise Stenmann Hansen9400:28:25
15Anette Larsson26200:28:39
16Stine Johansen22600:28:58
17Elisabeth Bonde5700:29:00
18Sebastian Larsen22400:30:38
19Morten Larsen21900:30:41
20Inge Thorup34400:30:46
21Børge Henriksen35900:30:49
22Susanne Findsen34300:30:53
23Charlotte Woxen5100:30:55
24Marianne Larsen24600:31:20
25Frederik Kastrup Baltzer23900:31:38
26Allan Kastrup Baltzer23700:31:41
27Charlotte Poulsen25100:31:44
28Jan Nielsen33900:31:58
29Tina Hestbech Nielsen23100:32:15
30Helle Fredskild27200:32:28
31Trine Brüsch23200:32:30
32Heidi lisbeth Jørgensen18600:32:33
33Pernille Jørgensen22000:32:46
34Preben Jørgensen22000:32:46
35Susanne Jørgensen22800:33:04
36Palle Andersen34800:33:30
37Christoffer Magnussen5200:33:41
38Tina lissau25400:34:13
39Birgitte Tanggaard3500:34:27
40Tina Larsen35600:34:30
41Inge-Lise Christensen19300:34:34
42Stine Larsen22700:34:35
43Marika Thuesen35300:34:40
44Jørgen Ole Thomassen35800:35:01
45Jasmin johannsen30500:35:47
46Martha Hestbech Nielsen27000:36:05
47Morten Lykke Nielsen26900:36:07
48Nena jensen29100:36:18
49Mette Heerup21700:36:19
50Maja Hansen36000:36:51
51Elisabeth Trab8300:36:53
52Dorthe Blom5600:37:02
53Kurt Christensen20800:37:09
54Jeppe Kramer Bang19700:38:18
55Vickie Kramer23400:38:26
56Sys Andersen36300:41:10
57Tina Schulz Frederiksen24400:41:38
58Janne Brejnholt25700:48:59
59Ida Brejnholt25600:49:02
60Ingrid Heidtmann34700:49:40

10 KM

Placering Navn Løbsnummer Tid
1Tobias jensen31200:43:40
2Martin W. Sørensen33600:43:50
3Charlotte Skiøth36200:48:32
4Bo nielsen4000:51:08
5Gitte Christensen9900:53:40
6Kurt Ejner Pedersen27100:53:49
7Andreas N Sørensen300:54:14
8Sara Risbro Brix22300:57:07
9Bjarne Skovsbo3700:57:32
10Adam Muldvad32600:58:22
11Carsten Schulz Frederiksen24300:59:48
12Carsten Vest35000:59:52
13Signe Brejnholt25500:59:55
14Per Møller26501:00:13
15Johan Johnsen25901:01:44
16Christina Johnsen25801:02:05
17Johannes Jensen34601:02:15
18Karsten Pedersen35201:04:16
19Peter Skovsbo33801:04:20
20Carl Johan Quistgaard10801:04:38
21Peter Vilhelm Riegels Østergaard24501:04:41
22Benjamin N Sørensen3401:04:56
23Hans Erik Hansen36101:05:07
24Tinna Andersen34901:05:22
25Hanne Solgaard28901:05:24
26Laura Maagaard32701:07:34
27Jonas Rose20001:07:36
28Carla Johnsen26001:07:42
29Steffen Frydendal32401:07:45
30Ingrid Berg Frydendal32201:07:48
31Signe Berg Frydendal32101:07:52
32Mette Kjellerup Møller26401:08:01
33Hanne Junker26601:08:04
34Marie Louise Duelund32801:09:32
35Marlene Refsgaard21401:10:09
36Mikkel Maagaard32501:23:44

Halvmarathon

Placering Navn Løbsnummer Tid
1Mathias Peter Grønlund28001:37:33
2Per B Pedersen30201:43:59
3Henrik Solgaard33101:45:33
4Arne Thomsen29501:45:36
5Victor Waldemar Jakobsen28501:47:47
6Ulrik Rantzau28401:49:31
7Ole Hindse28101:49:47
8Karsten Dahl Dittmann27601:51:02
9Mads Markussen27601:51:02
10Lars Woxen27801:51:05
11Peter Mose28701:51:16
12Palle Salbo28801:51:18
13Stig Trab28301:51:52
14Helle Klenum29901:52:18
15Philippe Mouriamé29301:53:43
16Knud Søby33001:56:10
17Pia Lykke Larsen29701:58:07
18Knud Vang Nielsen27701:58:52
19Henning Brejnholt29402:00:55
20Steen pedersen28202:00:58
21Jeppe Thorsen14902:01:24
22Jonna Gissel Jensen27502:02:12
23Dorthe Nymand11602:06:22
24Gitte Jensen29802:06:47
25Kirstine Maagaard30102:06:51
26Mads Weiss29202:07:08
27Ole Maagaard30002:07:17
28Helle Bremerskov29602:15:15
29Marianne Rasmussen27902:15:21

NB:

  • Tidsmålingerne er vejledende og der er usikkerhed forbundet med den endelige tidsmåling. Der er fejl i tidsmålingerne ved følgende løbsnumre: 147,148, 220, 276, 340, 341 og 342.