Løbsresultater 2018 KM

3 KM

Placering Navn Løbsnummer Tid
1 Albert Høvighoff 106 00:16:32
2 Casper Boe Claveen 136 00:17:04
3 Marianne Britt Larsen 133 00:18:42
4 Jørn-Iver Beck 134 00:19:50
5 Charlotte Quitzau 8 00:20:32
6 Jens Rasmussen 9 00:20:35
7 Hans Erik Hansen 150 00:21:39
8 Jonna Jensen 116 00:21:43
9 Oscar Lundhus Christensen 166 00:22:06
10 Sofie Elisabeth Ferdinand 18 00:25:56
11 Flemming Ferdinand 19 00:25:58
12 Emilie Østerskov Kronborg 110 00:27:34
13 Anne Poulsen 183 00:28:10
14 Kirsten Solgaard 30 00:28:12
15 Oliver nissen 26 00:29:57
16 Rasmus Nissen 28 00:29:59
17 Joan Nissen 27 00:30:01
18 Conelie 75 00:30:46
19 Luise Østerskov 109 00:30:49
20 Line Østerskov 79 00:34:19
21 Nohr Østerskov Iversen 64 00:34:21
22 Megan Treverket 16 00:34:37
23 Camilla Dahl Dittmann 14 00:34:38
24 Charlotte Schultze Pedersen 71 00:34:41
25 Lene Østerskov 65 00:35:51
26 Christian Nielsen 187 00:37:01
27 Josefine Jensen 92 00:39:47
28 Heidi Nielsen 91 00:39:49
29 Gunhild Berg 165 00:41:01
30 Costa Lundhus Christensen 167 00:41:18
31 Astrid Bielefeldt-Petersen 48 00:41:46
32 Didde Bielefeldt-Petersen 46 00:41:49
33 Elisabeth Bielefeldt-Petersen 47 00:41:56
34 Lars Bielefeldt-Petersen 45 00:42:02
35 Norh pilekær jensen 98 00:42:50
36 Kenneth Jensen 146 00:42:53
37 Anders Dahl Dittmann 15 00:43:07
38 Marlene Schultze Pedersen 70 00:43:11
39 Torben Sørensen 189 00:43:25
40 Naia Jensen 190 00:43:29
41 Frederik Mølgaard 176 00:47:26
42 Birgit Mølgaard 169 00:47:29
43 Benjamin M Jørgensen 170 00:47:33
44 Maria Meulengracht 172 00:47:36
45 Alexander Josephsen 174 00:47:39
46 Emma Josephsen 173 00:47:49
47 Anne Krogh 175 00:47:52
48 Lasse Josephsen 171 00:48:05
49 Christina M Jørgensen 168 00:48:09
50 Bastian Jensen 179 00:48:20
51 Nena Jensen 178 00:48:23
52 Kim Jørgensen 177 00:48:25
53 Louise D. Jørgensen 144 00:48:28
54 Helene pilekær jensen 101 00:48:30
55 Ingrid Jensen 145 00:48:33
56 Nelli pilekær jensen 100 00:48:41
57 Karin jensen 96 00:48:44

5 KM

Placering Navn Løbsnummer Tid
1 Anton Høvighoff 103 00:26:09
2 Irene Menzi 36 00:27:18
3 Jeppe Henriksen 160 00:27:23
4 Kamille 76 00:27:31
5 Flemming Dahl Pedersen 68 00:28:23
6 Daniel Larsen 143 00:28:30
7 Morten Larsen 140 00:28:33
8 Alice Johansen 32 00:28:40
9 Simon Asmussen 147 00:29:38
10 Elisabeth Bonde 7 00:29:44
11 Børge Jensen 113 00:30:51
12 Børge Henriksen 159 00:31:33
13 Marika Thuesen 158 00:31:44
14 Ingrid Berg Frydendal 182 00:32:01
15 Kathrine Berg Frydendal 61 00:32:05
16 Steffen Frydendal 59 00:32:10
17 Signe Berg Frydendal 60 00:32:11
18 Laura Linddal 184 00:32:26
19 Anita Fredberg 181 00:32:29
20 Susanne Findsen 157 00:32:36
21 Pernille Jørgensen 93 00:32:52
22 Carl Christian Ferdinand 20 00:33:00
23 Anna Melin 10 00:33:20
24 Anne Schultz 151 00:33:30
25 Michael Jeppesen 67 00:33:50
26 Mileidys Jeppesen 66 00:33:52
27 Tilde Bennedsen 500 00:35:04
28 Rune Poulsen 81 00:35:34
29 Lars Poulsen 43 00:35:37
30 Mikkel Maagaard 185 00:37:38
31 Karen Linddal 188 00:38:18
32 Heidi Pedersen 132 00:39:00
33 Mette Karsbæk 131 00:39:01
34 Lone Jacobsen 80 00:40:44
35 Marius Østerskov Kronborg 111 00:43:01
36 Gregers 77 00:43:42
37 Villum Østerskov-Iversen 63 00:43:45
38 Nicolai Østerskov 78 00:43:49
39 Stine Larsen 141 00:55:35
40 Sebastian Larsen 142 00:55:43
41 Joakim Schultze Pedersen 69 NA

10 KM

Placering Navn Løbsnummer Tid
1 Ronni Bundgaard Nymann Hansen 29 00:37:52
2 Allan Høvighoff 104 00:50:38
3 Jan Flink Knudsen 130 00:51:17
4 Henrik Gundestrup 41 00:53:30
5 Henning Vobbe 155 00:53:54
6 Henrik Solgaard 163 00:53:56
7 Morten Zinck 107 00:53:59
8 Søren Hillers 33 00:54:57
9 Kurt Rasmussen 162 00:55:09
10 Tobias jensen 97 00:55:27
11 Anne Marie Molter Rasmussen 31 00:55:32
12 Kurt Ejner Pedersen 38 00:55:56
13 Marianne Rasmussen 153 00:56:25
14 Casten Vest 149 00:57:15
15 Chalotte skiøth 58 00:58:41
16 Carsten Schulz Frederiksen 115 00:58:43
17 Vickie Kramer 5 00:59:34
18 Per Møller 118 01:01:28
19 Erik Schmalfeldt 90 01:04:10
20 Charlotte Poulsen 42 01:06:56
21 Henrik Clausen 135 01:07:34
22 Thomas nellemann petersen 4 01:07:46
23 Peter Østerskov-Iversen 62 01:07:49
24 Michael Christensen 148 01:10:01
25 Tinna Andersen 138 01:10:04
26 Ellen Balling 161 01:10:06
27 Karsten Pedersen 139 01:10:08
28 Grethe Bonne Madsen 164 01:10:10
29 Lone Kristensen 154 01:10:12
30 Jørgen Ole Thomassen 137 01:10:17
31 Tina Schulz Frederiksen 114 01:17:02
32 Hanne Solgaard 72 NA
33 Charlotte Thomhav 112 NA
34 Mette Møller 119 NA
35 Bent Larsen 129 NA
36 Michael Thygesen 152 NA

Halvmarathon

Placering Navn Løbsnummer Tid
1 Peter Juel Hansen 126 01:56:22
2 Bo Jakobsen 124 01:56:25
3 Maria Trapp 125 01:56:32
4 Karsten Dahl Dittmann 12 01:56:35
5 Karl Duus Nielsen 21 01:56:36
6 Sander Vitus Møller 73 01:57:03
7 Annette Holm 39 01:57:16
8 Teddy Christensen 74 02:03:46
9 Kristen Banne 128 02:10:46
10 Ole Maagaard 127 02:11:48

NB:

  • Tidsmålingerne er vejledende og usikkerhed omkring endelig tidsmåling er markeret som NA.
  • * har løbet 11,7 km i stedet for 10 km.